Hoşgeldiniz

Cengiz Yıldız Motorsport web sitesine Hoşgeldiniz.

1985 yılında başlayan otomobil sporlarına olan ilgim ve sevgim beni kendi servisimi kurmaya kadar getirdi. Bu sporun içinde uzun süre kalabilmem için kurumsal bir yapı olması gerektiğini düşünerek servisimi şirketleştirdim. İşte "Cengiz Yıldız Motorsporları" böyle doğdu. Hem pist yarışlarına hem de rallilere katıldığımdan dışarıdan alabileceğim servis maliyetinin biraz üzerinde oluşan maliyetle, bu sevimli ekibe ve servis'e sahip oldum. Başlangıçta sadece bana hizmet verecek olan bu şirketin, zaman içerisinde benim gibi ferdi yarışan arkadaşlarıma da faydalı olabileceğimi gördüm.
Bunun üzerine, RALLİ ART/Almanya ile bir anlaşma yaparak yedek parça temin etme zorluğunu ortadan kaldırdım.
Otomobillerin en önemli ihtiyaçlarından biri olan yağ teminini de SİLKOLENE'le anlaşma yaparak çözmüş oldum.
Teknik bilgi ihtiyacını ise, Mitsubishi Evo hazırlama konusunda uzman olan 'BTR Preperation' ile dirsek teması çalışmaya girerek hallettim. BTR'nin ortağı ve aynı zamanda 2000 yılı İngiltere GrN Şampiyonu olan GAVİN COX ile çalışmalarım başladı. Gavin her ralli için Türkiye ye gelerek bana serviste yardımcı oldu. Tabii yarışların öncesinde ve sonrasında da arabanın hazırlanması ve bakımı için gerekenleri yapmasının yanısıra servis elemanlarımı da eğitti.
2002 yılında Behzat Külür ve Can Pekcan'nın otomobillerini hem yarışa hazırladık hem de yarışlarda servis verdik.
Uzmanlaştığımız otomobiller;
- Mitsubishi Evo,
- Nissan Primera,
- Citroen Saxo,
- Fiat Palio dur.
Bu otomobillerin yarışlar için hazırlanmasını ve yarışlar sırasındaki servislerini verebilmenin yanında yedek parçalarını da temin ediyoruz.

Bu sitemde, yarış otomobilleri ve onlarla ilgili tüm bilgileri bulacaksınız. Yarışlar ve benimle ilgili detay bilgileri ise www.cengizyildiz.com sitesinde bulabilirsiniz.
Tekrar hoş geldiniz diyerek sitelerimde yarış ve yarış otomobilleri hakkında tatminkar bilgileri bulmanızı ümit ediyorum…

Sevgilerimle,

Cengiz YILDIZ